Jakie zalety mają sztuczne rzęsy?

sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy mają bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach mnóstwo kobiet decyduje się na ich zakup. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych Pań, które chcą dowiedzieć się, dlaczego warto postawić na sztuczne rzęsy i dla kogo są one najlepszym rozwiązaniem.

Jakie są zalety i wady przedłużania rzęs?

Największą zaletą przedłużania rzęs jest oczywiście to, że w prosty i szybki sposób można uzyskać dłuższe i bardziej gęste rzęsy, które dodają urody każdej kobiecie. Jest to doskonały wybór dla tych kobiet, które nie chcą marnować czasu na malowanie rzęs. Dzięki sztucznym rzęsom oczy prezentują się bardzo okazale przez cały dzień. Efekt zabiegu przedłużania rzęs może utrzymać się nawet do 7 tygodni. Większość sztucznych rzęs wykonanych jest z jedwabiu albo norek. Pamiętać należy o tym, że niektóre Panie mogą być niestety uczulone na te materiały. Warto wspomnieć także i o tym, że sztuczne rzęsy wypadają razem z naturalnymi rzęsami, dlatego też może pojawić się bardzo widoczna asymetria.

Jak należy pielęgnować doczepione rzęsy?

Zakup sztucznych rzęs to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby odpowiednio się nimi zająć, dzięki czemu zawsze będą ładnie się prezentować. Sztuczne rzęsy nie powinny być narażone na dłuższy kontakt z wodą. Warto skorzystać z dobrodziejstwa specjalnych specyfików do doczepianych rzęs. Specjaliści zalecają, aby unikać zbyt tłustych kremów do twarzy. Mowa tutaj oczywiście o kremach, które aplikuje się w okolicach oczu. Kobiety, które głównie zasypiają na brzuchu powinny poszukać innej pozycji.