Jakie pilniczki do paznokci są najlepsze?

Jakie pilniczki do paznokci są najlepsze

Coś, co jest często pomijane, ale jest jednym z najważniejszych narzędzi dla specjalistów od paznokci, to pilnik do paznokci. Pilniki do paznokci wydają się być prostymi narzędziami i wiele osób błędnie sądzi, że każdy pilnik do paznokci spełni swoje zadanie. Jednak przy pracy z pilnikami do paznokci trzeba wiedzieć i brać pod uwagę kilka różnych kwestii, zarówno przy opiłowywaniu paznokci naturalnych, nakładek jak i przy samym pilniku. Ten przewodnik nie tylko wyjaśni szczegóły techniczne, ale na koniec poleci Ci również jaki pilnik wybrać do każdego zadania

Jakie znaczenie ma kształt pilnika?

Kształt pilniczka do paznokci pełni różne funkcje związane z tym, jaki rodzaj opiłowywania wykonujesz. Proste pilniczki do paznokci są dobre do prostowania ścian bocznych i końcówki paznokcia, aby uzyskać smukły wygląd przedłużenia paznokci. Owalny kształt ma zaokrąglone boki po obu stronach i jest idealny do dolnej części paznokcia, wokół skórek. Ponadto jest to szerszy pilnik do paznokci, więc spiłowuje większy obszar paznokcia. Forma pilnika bananowego jest idealna do stosowania w obszarze skórek, ponieważ forma jest zaokrąglona, aby uniknąć ostrych linii i nadmiernego wysiłku nadgarstka. Jakość papieru ściernego, czyli papieru, który utrzymuje ziarna, również ma znaczenie dla jakości. Im bardziej jednolita i gładka powierzchnia papieru, tym równomierniejsze nakładanie warstwy adhezyjnej, która stanowi podstawę dla proszku kamiennego. Z drugiej strony, chcesz także, aby warstwa papieru była mocna i wytrzymała, ponieważ dzięki temu pilnik będzie dłużej służył. Wyprodukowanie bardzo cienkiego papieru, który jest mocny i wytrzymały, ale jednocześnie o bardzo wysokim stopniu wygładzenia powierzchni, nie jest łatwe. Wymaga to również dużej wiedzy i wysokich standardów, dlatego producenci pilników wysokiej jakości starannie zaopatrują się w papier.

pilniczek do paznokci

Rodzaje pilniczków do paznokci

Starsze pilniki do paznokci, jak te wykonane z metalu, są używane rzadko z obawy przed rozdwojeniem, a tym samym uszkodzeniem paznokci. Pilniki szafirowe i teflonowe są solidne i trwałe, ale zawiodły z tego samego powodu. Do użytku domowego polecane są pilniki szklane, które mają nieco lepszą opinię, są odporne na eksploatację i łatwe do dezynfekcji – najlepiej sprawdzają się przy naturalnej płytce paznokcia, a ryzyko ich roztrzaskania sprawia, że nie nadają się do stosowania w profesjonalnym salonie. Jednym z najpopularniejszych wyborów są pilniki papierowe – dostępne w dobrej cenie i dzięki nowym technologiom trwalsze niż kiedykolwiek. Jeśli masz łamliwe paznokcie lub po prostu ogólnie chcesz traktować je trochę łatwiej, kryształowy lub szklany pilnik do paznokci jest świetną opcją dla zminimalizowania rozdwajania i słabości, a także dla uzyskania ładnej czystej krawędzi. Można je również myć wodą z mydłem, a ich żywotność jest znacznie dłuższa. Ziarnistość pilników do paznokci jest często dostępna w opcji z dwoma stronami. Większość pilników do paznokci ma albo dwie strony o tej samej liczbie ziarnistości, albo o różnej liczbie ziarnistości. Aby określić, która strona jest która na pilniku do paznokci, należy najpierw określić, która strona jest grubsza od drugiej. W tym celu należy przejechać palcami po każdej stronie pilnika i spróbować określić, która strona jest bardziej szorstka, a która bardziej gładka. Grubsza strona to najniższa ziarnistość, a drobniejsza strona to najwyższa ziarnistość.