Jakie efekty daje odżywka humektantowa?

odżywka humektantowa Onlybio

Nadal panuje mit, że wszystkie odżywki do włosów mają jednakowo działanie. To oczywiście nieprawda! Odżywki do włosów dzielą się na następujące grupy: emolientowe, proteinowe i humektantowe. Każdy z rodzai odżywek ma inny skład i inaczej działa na kondycję włosów. Proteinowe regenerują zniszczone włosy, emolienty wygładzają niesforne pasma a humektanty skutecznie dbają o nawilżenie włosów. 

Jak wybrać idealną odżywkę do włosów?

odżywka humektantowa Onlybio

Zastanawiając się, czy odżywka humektantowa Onlybio sprawdzi się na włosach warto zdawać sobie sprawę czym jest równowaga PEH. Jest to oczywiście zrównoważone stosowanie kosmetyków w odpowiednich dla włosów ilościach. Odżywki humektantowe idealnie sprawdzą się w momencie, gdy włosy są matowe i szorstkie. Dzięki humektantom będą odpowiednio nawilżone.

  • humektanty nawilżają włosy sprawiając, że są mniej puszyste.
  • Odżywka humektantowa Onlybio sprawia, że włosy przestają się puszyć.
  • Warto pamiętać, że nadmiar humektantów może powodować puszenie się włosów.
  • Należy stawiać na produkty, które mają dobry skład aby nie pogorszyć kondycji włosów.


U kogo sprawdzą się humektanty?

Humektanty świetnie sprawdzą się w przypadku posiadaczek loków, szorstkich lub matowych włosów. Jeżeli włosy potrzebują najwyższej troski, odżywkę należy nakładać po każdym myciu. Odżywka humektantowa Onlybio będzie świetnym połączeniem wraz z maską emolietnową. Warto trochę poeksperymentować z bezpiecznymi produktami, aby sprawdzić, czego potrzebują dane włosy. 

Stawiając na produkty dobrych marek (dostępne na https://darmarsklep.pl/odzywki-i-maski-do-wlosow/onlybio-hair-in-balance-odzywka-humektantowa-do-wlosow-200ml), można mieć pewność, że skutecznie nawilżą włosy. Dobre kosmetyki do włosów sprawią, że fryzura będzie wyglądała tak, jakby przed chwilą była robiona przez fryzjera w profesjonalnym zakładzie.

Nie trzeba już ścinać włosów, które są zniszczone czy matowe- wystarczy zainteresować się świadomą pielęgnacją i odpowiednio wybierać produkty. W czasach profesjonalnych kosmetyków do włosów dostępnych dla wszystkich dobrze jest zadbać o profesjonalną pielęgnacje. Zadbane włosy to wizytówka każdego człowieka.