Jak kosmetyki z kwasem hialuronowym wpływają na kobiecą cerę?

krem z kwasem hialuronowym

Codzienne oczyszczanie oraz pielęgnacja skóry twarzy to podstawa dbania o cerę. Dzięki takim zabiegom staje się ona świetlista, odżywiona oraz wygląda na młodszą. Bogata oferta drogerii stacjonarnych oraz internetowych sprawia, że wiele kobiet ma problem z wybraniem odpowiednich kosmetyków, które dopasowane będą do indywidualnych potrzeb ich cery. Do produktów o uniwersalnym spektrum działania zaliczyć można krem oraz serum z kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy – czym jest?

Kwas hialuronowy to organiczny związek chemiczny, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie, szczególnie w skórze i stawach. Ze względu na swoje właściwości nadaje on tkankom sprężystość, odpowiednie napięcie oraz pomaga utrzymać ich prawidłowe nawodnienie. Warto podkreślić, że wraz z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego zmniejsza się, a po 70-80. roku życia całkowicie ustaje.

Dlaczego warto stosować kwas hialuronowy w codziennej pielęgnacji?

krem z kwasem hialuronowym

Aby zapobiec nieestetycznym skutkom starzenia się skóry, tj. opadaniu owalu twarzy lub pogłębiającym się zmarszczkom, warto zadbać o regularną podaż kwasu hialuronowego w kremie lub serum już po 25-30. roku życia. Do najważniejszych cech tego składnika należą:

właściwości nawilżające – ze względu na wysoką zdolność wiązania wody (nawet 6 litrów na 1 gram) zapewnia skórze odpowiedni poziom nawodnienia,

właściwości ujędrniające – kwas ten pobudza tworzenie włókien kolagenowych w skórze,

właściwości antyoksydacyjne – kwas hialuronowy niweluje wolne wodniki oraz chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, wiatru oraz skrajnych temperatur.

Jaki typ cery polubi się z kwasem hialuronowym?

Krem z kwasem hialuronowym z tego sklepu jest na tyle uniwersalnym produktem, że niemal każda kobieta może rozpocząć jego regularne stosowanie, np. panie o suchej i wrażliwej cerze poczują natychmiastową ulgę związaną z nawilżeniem skóry przez ten dobroczynny składnik. Warto podkreślić, że kobiety o cerze tłustej lub mieszanej również nie muszą się jego obawiać. Dzięki temu, że kwas hialuronowy nie zatyka porów, nie obciąża on dodatkowo skóry pokrytej niedoskonałościami. Osoby o cerze dojrzałej lub wymagającej intensywnej regeneracji i nawilżenia powinny zaś zdecydować się na zakup serum z kwasem hialuronowym. Jego skoncentrowana formuła sprawi, że efekty będą widoczne już po kilku dniach stosowania.

Kosmetyki z kwasem hialuronowym to doskonała propozycja dla kobiet, które chcą zadbać o swoją cerę w bezpieczny sposób, a dodatkowo pragną spowolnić procesy starzenia się skóry. Regularne stosowanie kremu oraz serum sprawi, że będzie ona wyglądała świetliście i młodo przez długi czas.