Czym się kierować przy wyborze pędzli do manicure?

pędzel do paznokci

Właściwe narzędzia mają decydujące znaczenie dla prawidłowego wykonania manicure. Ponadto szczoteczki do paznokci mogą tworzyć prawdziwe dzieła sztuki na małej płytce paznokcia jeśli posiada się odpowiednie umiejętności i właściwą technikę. Do tego potrzeba jednak dużo cierpliwości, talentu i umiejętności.

Rodzaje pędzli do manicure

Do tworzenia miniaturowych wzorów na paznokciach manicurzystka musi posiadać odpowiednie pędzle do manicure. Precyzyjne pędzelki znacznie przyspieszają i ułatwiają pracę. Technika manicure do nakładania żelu na płytkę paznokcia różni się od techniki do szkicowania lub obrysowywania i wypełniania wzoru lakierem. Pędzelki do paznokci można podzielić na trzy klasy: pędzelki do żelu, które są płaskie i mogą być używane do precyzyjnego nakładania żelu w różnych stężeniach, pędzelki, które są kompaktowe, ale mają delikatną teksturę i elastyczność oraz pędzelki, które są cienkie i delikatne do tworzenia delikatnych wzorów. Tworzenie skomplikowanych wzorów za pomocą podstawowych pędzelków do manicure może być trudne.

Używając pędzli przeznaczonych do aplikacji żelu, można precyzyjnie nakładać żel o różnej grubości, ponieważ są one płaskie i twarde. Pędzle do akrylu, jako zwarte, a jednocześnie elastyczne i miękkie, są idealne do tworzenia delikatnych wzorów. Drobne wzory można wykonać za pomocą pędzli, które są niezwykle cienkie i delikatne.

Istnieje kilka rodzajów pędzelków do paznokci, które mogą być używane do celów dekoracyjnych, niezależnie od tego czy są one grube czy cienkie, wykwalifikowana manicurzystka może stworzyć za ich pomocą niezwykle delikatne ozdoby do paznokci. Do zdobienia paznokci żelowych używa się syntetycznych pędzelków do manicure, które są twardymi, szczeciniastymi pędzelkami z czerwonego włosia sobola, natomiast do zdobienia lakierami używa się pędzelków z naturalnego włosia, które są miękkie i sprężyste i pasują do lakierów.

pędzle do manicure

Jak używać pędzli do manicure?

Pędzle do żelu nie mogą być stosowane zamiennie z pędzlami do manicure, które po użyciu pędzli do lakieru nie są w stanie rozprowadzić wody w celu uzyskania żelowego wykończenia. Aby oddzielić pędzle do żelu od pędzli do lakieru, po każdym użyciu wyczyść pędzel wacikiem bezpyłowym. Do czyszczenia mocno zabrudzonego włosia pędzli można użyć hybrydowych lakierów nawierzchniowych, jeśli zanurzy się je w hybrydowym lakierze nawierzchniowym, a następnie osuszy wacikami. Pędzelki do paznokci żelowych należy przechowywać z dala od światła słonecznego, aby zapobiec twardnieniu włosia po użyciu ich do lakieru. Po użyciu pędzelka do manicure należy go natychmiast umyć, w przeciwnym razie nie będzie nadawał się do użytku. Możesz wyczyścić pędzelek do manicure w wodzie lub użyć specjalnego kremu do pielęgnacji naturalnego włosia.