Co warto wiedzieć o emolientach dla dzieci?

Co warto wiedzieć o emolientach dla dzieci

Warto zaznaczyć już na wstępie, że skóra małych dzieci, a przede wszystkim niemowląt, jest bardzo wrażliwa, oraz delikatna. Łatwo o różnego rodzaju podrażnienie, oraz alergię. W związku z powyższym należy o nią dbać we właściwy sposób, co oznacza prawidłową pielęgnację, oraz zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia.

Kosmetyki do pielęgnacji dla niemowląt

Obecnie producenci oferują wiele środków kosmetycznych do pielęgnacji skóry dzieci, w tym także niemowląt. Można je zakupić nie tylko w aptekach, ale również online na https://sanbello.pl/dziecko/pielegnacja/emolienty. Warto jednak mieć świadomość, że nie wszystkie kosmetyki będą korzystne dla skóry dziecka. Przede wszystkim należy unikać środków, które pachną intensywnie, oraz mają wyrazisty kolor. Najlepsze dla pielęgnacji skóry wrażliwej dziecka będą emolienty. Czym są zatem emolienty? To specjalistyczne dermokosmetyki, których to zadaniem jest troska, oraz pielęgnacja poprzez nawilżenie, oraz natłuszczenie skóry. Płaszcz hydrolipidowy skóry jest odbudowywany dzięki zawartym w kosmetyku specjalnym składnikom. Dzięki nim skóra jest gładka, oraz odpowiednio nawilżona.

emolient dla dzieci w postaci sprayu

Dlaczego warto stosować emolienty u dziecka?

Poruszyć w tej kwestii należy wiele powodów. Emolienty nie zawierają w składzie żadnych barwników, parabenów, oraz substancji zapachowych o wszelakiej treści. W składzie znaleźć można naturalne tłuszcze takie jak masło shea, oliwa z oliwek, olej kukurydziany, a także macadamia. Receptura emolientów oparta jest na moczniku, alantoinie, czy panthenolu. Istnieje prawie zerowe ryzyko, że przy stosowaniu tego typu kosmetyków do pielęgnowania skóry dziecka, dojdzie do jakiegokolwiek podrażnienia, czy alergii. Emolienty są łagodne, w związku z tym, można je stosować od pierwszych dni życia. Dodatkowo warto wiedzieć, że emolienty nawilżają, oraz natłuszczają skórę dziecka od pierwszych chwil życia, w związku z tym dobrze jest je stosować u dzieci, które cierpią z powodu alergii na białko mleka krowiego, a także cierpią na atopowe zapalenie skóry. W tych dwóch przypadkach skóra dziecka jest sucha, szorstka, oraz często też zaczerwieniona. W związku z podrażnieniami może boleć lub swędzieć. Dzięki emolientom skóra dziecka odzyskuje poprawne nawilżenie, a podrażnienia znikają. Składniki emolientów łagodzą świąd skóry, które w przypadku atopowego zapalenia skóry, czy też alergii mogą być bardzo uciążliwe już dla najmniejszych dzieci. Z tego powodu dzieci są płaczliwe oraz rozdrażnione. Dermokosmetyki tego typu bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku wielu podrażnień spowodowanymi innymi czynnikami jak alergia. Tutaj wspomnieć należy o odparzeniach, lub alergii na przykład proszek do prania. Emolienty   poradzą sobie z ugaszeniem stanu zapalnego oraz świądu. Emolienty są hipoalergiczne, dzięki czemu nie podrażniają. Stosowane codziennie powodują, że skóra dziecka będzie elastyczna oraz cudownie nawilżona. Są bezpieczne oraz nie stanowią problemu w związku z doborem odpowiedniego dermokosmetyku nienarażającego na uczulenia, czy alergie.