Cerave – do jakiej skóry?

cerave

Cerave to marka produktów do pielęgnacji skóry odwodnionej i jednocześnie problematycznej. Zawierają one trzy rodzaje ceramidów, które regenerują barierę wodno-lipidową skóry. Kremy, emulsje i żele Cerave błyskawicznie przynoszą ulgę przesuszonej skórze, zapewniają jej długotrwałe nawilżenie i nie obciążają. 

Cerave nie obciąża skóry

Cerave ma w składzie trzy ceramidy – takie same, jakie naturalnie występują w warstwie rogowej ludzkiego naskórka. Oznakowano je następująco: 1, 3, 6-II. To one odpowiadają za odpowiedni poziom nawilżenia cery. Dlaczego skóra się odwadnia? Z wielu powodów: stresu, niedosypiania, niewłaściwej diety, zmian hormonalnych zależnych od wieku, wahań temperatury, promieniowania UV. Czynniki te prowadzą do utraty ceramidów. 

Oprócz ceramidów w skład produktów Cerave wchodzą między innymi: kwas hialuronowy, który również nawilża skórę, oraz emolienty, które natłuszczają naskórek. Nie ma natomiast alergenów: substancji zapachowych czy parabenów. Są to wyroby tak łagodne, że mogą ich używać nawet dzieci powyżej 3 roku życia. Po nałożeniu produktu skóra się nie lepi, nie jest tłusta. To zaleta zwłaszcza w przypadku cer z wypryskami czy trądzikiem, które łatwo się zapychają. 

Cerave – komfort oczyszczania i pielęgnacji

Pod marką Cerave można znaleźć:

  • żele, emulsje, kremy-pianki, olejki, płyny micelarne do mycia twarzy
  • kremy pod oczy
  • balsamy i emulsje do ciała
  • kremy do rąk i stóp 

Produkty Cerave to rozwiązanie również dla skór atopowych i alergicznych, które mają skłonności do swędzenia i przesuszenia.