Woda różana do włosów i do cery – najważniejsze zalety

XXI wiek to czas, w którym naprawdę często mamy już dość wszystkich syntetycznych kosmetyków, dlatego też coraz częściej sięgamy po naturalne rozwiązania, które kiedyś stosowane były już w starożytności. Idealnym przykładem takiego rozwiązania jest właśnie woda różana. Czym ona tak właściwie się charakteryzuje? Jak ją stosować? 

Woda różana – charakterystyka

Przede wszystkim należy powiedzieć, że woda różana ma po prostu naprawdę oszałamiający zapach pięknej, wonnej róży. De facto w końcu jest to rozcieńczony destylat płatków róży. Jakie ma właściwości?

Przede wszystkim warto powiedzieć o tym, że woda różana to prawdziwa bomba witaminowa. Znane jest jej kojące działanie na cerę i włosy. W zakresie cery przede wszystkim redukuje ona znakomicie każdy stan zapalny, świetnie radzi sobie z wypryskami i zaczerwienieniami oraz ładnie rozświetla cerę. Z kolei na włosy działa mocno odżywiająco oraz nabłyszczająco. 

Jak stosować wodę różaną? 

Pojawia się jednak oczywiste dość pytanie, w jaki sposób stosować taką wodę różaną? Otóż do twarzy najczęściej stosowana jest ona w postaci toniku. Najlepiej jest rano, przed nałożeniem makijażu albo też zaraz po zmyciu go przetrzeć twarz wacikiem nasączonym w wodzie różanej. Z kolei do włosów woda różana najlepiej sprawdza się w wersji mgiełki. Taką mgiełką albo odżywką należy spryskać włosy zaraz po umyciu i nie spłukiwać. 

Na koniec podkreślmy, że wyjątkową zaletą takiej wody różanej jest na pewno to, że ona jest praktycznie stuprocentowo naturalna – bez jakichkolwiek barwników.

Woda różana dostępna na stronie Cocolita.pl.