Utrwalacz do makijażu – jak prawidłowo z niego korzystać?

utrwalacz makijażu w sprayu

Wybranie profesjonalnego utrwalacza do makijażu to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby prawidłowo z niego korzystać, co wbrew pozorom wcale nie jest prostym zadaniem. Przed pierwszym użyciem warto dokładnie zapoznać się z instrukcją podaną przez producenta. Każdy utrwalacz makijażu jest nieco inny, dlatego też jego sposób użycia może nieco różnić się.

Co warto wiedzieć?

Spray do utrwalania makijażu jest bardzo prostym i intuicyjnym w użyciu kosmetykiem z którego dobrodziejstwa może skorzystać praktycznie każdy. Wiele kobiet popełnia podstawowy błąd spryskując twarz na wprost z małej odległości. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby utrwalacz do makijażu pokrył całą twarz, dzięki czemu będzie można ograniczyć jego ilość. Dużym błędem jest także nadmierne zmoczenie makijażu. Na szczęście atomizer nie działa identycznie jak w przypadku lakierów do włosów, dzięki czemu ma się nad nim całkowitą kontrolę.

Jak użyć prawidłowo utrwalacz makijażu?

Spray do utrwalania makijażu powinien znajdować się około 30 cm od twarzy. Najlepszym rozwiązaniem jest uniesienie twarzy do góry, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie rozpylić utrwalacz do makijażu na całej twarzy. Lekka mgiełka będzie powoli opadać pokrywając całą twarz. Zazwyczaj wystarczy 3-4 psiknięcia, aby utrwalić cały makijaż. Warto wspomnieć także o tym, aby z tych kosmetyków nie korzystać codziennie. Produkty tego typu zdecydowanie lepiej sprawdzą się przy całorocznej zabawie albo ważnych spotkaniach biznesowych.