U kogo najlepiej sprawdzi się jedwab do włosów?

Włosy są różnorodne. Niektóre osoby posiadają typowo puszystą strukturę włosa, podczas gdy u innych już po kilkunastu godzinach występuje nadmierne przetłuszczanie się. Jeszcze inni z kolei stawiają na olbrzymią regenerację, a niektóre panie preferują produkty uniwersalne – do każdego rodzaju włosa. Jakie osoby powinny postawić na jedwab do włosów? U kogo on sprawdzi się najlepiej? Poniżej, kilka cennych wskazówek.

Włosy bez blasku i życia

Jedwab do włosów idealnie sprawdzi się u osób, które posiadają włosy bez połysku i „energii”. Fryzury zazwyczaj wyglądają smutno i ciężko sprawić, by kok czy warkocz wytrzymał dłużej nić kilka godzin w dobrym stanie. W tym przypadku systematyczne stosowaniu jedwabiu nada włosom połysk, odżywi je, co przyczyni się do tego, że łatwiej będzie się je rozczesywać oraz dużej szybciej i sprawniej będzie można je ułożyć. Poprawę zauważy się już po kilku dniach regularnego jego stosowania.

Rozdwajające się końcówki

Na tą przypadłość cierpi prawie co druga kobieta. Dlatego też, poleca się, by po każdym umyciu włosów – wmasować kilka kropel jedwabiu na jeszcze wilgotne włosy. Włosy będą w odpowiedni sposób zregenerowane, a końcówki przestaną się rozdwajać. Dodatkowo, będą one w odpowiedni sposób zabezpieczone przed użyciem suszarki, prostownicy, lokówki, a nawet samej suszarki. Wielu producentów tego produktu zapewnia także swoich klientów, że jedwab ma również działanie ochronne przed różnymi zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego, na które to codziennie nasze włosy są narażone.

Włosy sztywne i nieprzyjemne w dotyku

Osoby, które stosują jedwab nawet kilka lat zgodnie twierdzą, iż ich włosy stały się przyjemne w dotyku, miękkie oraz efektownie wyglądają nawet gdy nie są świeżo po umyciu. Dzieje się to za sprawą wyjątkowego składu, który w delikatny, aczkolwiek efektywny sposób wpływa na strukturę włosa.