Puder do twarzy – jak wybrać odpowiedni?

Wśród głównych produktów używanych do makijażu przez kobiety można w szczególności wymienić produkt taki jak puder. Warto znać jego poszczególne rodzaje i wybrać odpowiedni.

Jak wybrać puder?

max-factor-puder-sypki-translucent

Wybór odpowiedniego produktu takiego jak puder do twarzy wcale nie jest prosty. Podczas jego wyboru warto kierować się pewnymi uniwersalnymi zasadami, aby wybrać produkt najlepiej dostosowany do swojej cery. Przede wszystkim puder na twarz powinno się wybierać w świetle dziennym, ponieważ sztuczne światło może w znaczący sposób przekłamywać kolory. Produkt ten najlepiej jest wypróbować na takim elemencie ciała jak twarz. Nadgarstek czy ręka może nie oddać w pełni jego prawdziwych kolorów. Produkt należy także wybrać we właściwym odcieniu. Nie powinien być on ani za jasny, ani też za ciemny. Najlepiej by było, jeśli będzie dostosowany do rodzaju cery oraz karnacji kobiety. Prawidłowo dobrany puder powinien być na skórze niewidoczny. Tylko w ten sposób będzie skutecznie spełniał swoją rolę.

Rodzaje pudrów

W sprzedaży można znaleźć zróżnicowane rodzaje pudrów, które różnią się pomiędzy sobą pewnymi właściwościami oraz parametrami. Wśród nich można wyróżnić przede wszystkim następujące rodzaje:

  • puder transparentny – w jego składzie można znaleźć składniki o charakterze matującym, a także kryjącym; ten rodzaj pudru w bardzo dobry sposób wykańcza oraz utrwala cały makijaż,
  • puder ryżowy – występuje w białej i sypkiej formie i także posiada bardzo silne właściwości matujące skórę; jest on przeznaczony głównie dla kobiet, które posiadają cerę tłustą lub cerę mieszaną,
  • puder mineralny – posiada działanie podobne jak podkład, czyli tuszuje niedoskonałości, zapobiega gromadzeniu się sebum na skórze, a także poprawia i wyrównuje kolor skóry na twarzy; posiada on także specjalne składniki, których zadaniem jest odżywianie skóry.