Pielęgnacja skóry suchej

Codzienna, odpowiednio dobrana pielęgnacja sprawia, że skóra wygląda ładnie i świeżo. Kobiety mające skórę suchą lub przesuszoną powinny przykładać szczególną wagę do dbania o skórę. Co trzeba wiedzieć, by nie popełniać błędów w codziennej pielęgnacji?

Charakterystyka skóry suchej

Suchą skórę dość łatwo rozpoznać, ponieważ jest szorstka w dotyku i zaczerwieniona. Wytwarza niewielką ilość sebum, a tym samym trudno jej utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, jest podatna na pojawianie się przebarwień. Właśnie dlatego konieczne jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji.

Jak dbać o suchą skórę?

Podstawą każdej pielęgnacji powinien być demakijaż. Codziennie wieczorem należy dokładnie zmyć makijaż. Dobrze sięgnąć na przykład po delikatny płyn micelarny dedykowany do skóry suchej. Taki produkt nie zawiera alkoholu, jednak pozwala na usunięcie resztek makijażu. Następnie należy przemyć twarz wodą i dokończyć jej oczyszczanie używając żelu do twarzy.

Ważne jest jednak nie tylko dokładne oczyszczanie skóry, lecz przede wszystkim jej nawilżanie. Warto zwrócić uwagę na przykład Sylveco lekki krem brzozowy. W jego składzie znajdują się składniki, które pomagają nie tylko zapewnić skórze prawidłowe nawilżenie, ale także ujędrniają ją. W przypadku skóry suchej to szczególnie ważne, ponieważ jest ona bardziej podatna na stosunkowo wczesne powstawanie zmarszczek. Warto zdecydować się na zakup produktów w korzystnej cenie (jak w przypadku lekkiego kremu brzozowego Sylveco), jednak zapewniających skórze optymalne nawilżenie.

Oferta sprzedażowa kremu Sylveco dostępna pod adresem: https://www.cocolita.pl/kremy/sylveco-lekki-krem-brzozowy