Perfekcyjne maseczki do pielęgnacji twarzy

Pielęgnacja twarzy nie jest łatwą sprawą. Skóra na niej jest cienka, podatna na podrażnienia, narażona na działanie czynników atmosferycznych, zapylenia, klimatyzacji. W każdym wieku lubi płatać kłopoty – a to się czerwieni, a to upstrzona jest wągrami i wypryskami, a to traci koloryt, zaczyna się marszczyć. Dlatego należy o twarz dbać. W każdym wieku. 

Maseczki

Maseczki do twarzy są idealnym produktem do pielęgnacji. Odkąd Charlotte Cho opisała w swojej książce „Sekrety urody Koreanek” azjatyckie rytuały piękna, maseczki stały się bardzo popularne. Nic dziwnego – oprócz tego, że są zastrzykiem witaminowym, przynoszą chwilę relaksu. Na sklepowych półkach można znaleźć maseczki o działaniu m.in.
– nawilżającym, 
– rozświetlającym, 
– przeciwzmarszczkowym, 
– oczyszczającym, 
– wygładzającym i wielu innych właściwościach.
Dziś, gdy w cenie są kosmetyki organiczne, warto przyjrzeć się najnowszym propozycjom na rynku. 

Babuszka Agafia maseczka

To najnowsza propozycja, rodem z Rosji. Rosyjscy specjaliści dołożyli wszelkich starań, by skład szamponów, kremów, mydeł i innych produktów był jak najbardziej zbliżony do wytycznych zawartych w recepturach legendarnej zielarki. Maczeki babuszki Agafii oparte są na specjalnych kompozycjach ziół. Ekstrakty roślinne pochodzą z czystych ekologicznych regionów Syberii oraz jeziora Bajkał. Zawarte w kosmetykach oleje są tłoczone na zimno, by zachować cenne właściwości. Woda zaś pochodzi z roztopów – ale uwaga, jej jakość jest sprawdzana przez niezależne laboratorium. Maseczki nie zawierają żadnych sztucznych składników – są zatem bezpieczne i przyjazne alergikom. Na rynku można dostać maseczki z dwóch serii kosmetyków – Bania Agafii maska do twarzy oraz Łaźnia Agafii. Warto skusić się i spróbować maseczki Babuszki Agafii. Są one dostępne w niewielkich, praktycznych opakowaniach i kosztują naprawdę niewiele.