Naturalny demakijaż

Dokładny demakijaż to obowiązkowy krok w codziennej pielęgnacji twarzy. Jeżeli go nie wykonamy, to pozostałości kosmetyków zatkają pory naszej skóry. A stąd prosta droga do wyprysków i zaskórników. Najlepiej demakijaż wykonać zaraz po przyjściu do domu. Pod solidną warstwą makijażu skóra nie funkcjonuje do końca prawidłowo.

Naturalne piękno każdego dnia!

Demakijaż możemy wykonać płynem micelarnym, mleczkiem kosmetycznym, doskonale sprawdzi się też olejek do demakijażu. Olejki doskonale usuwają pozostałości takich kosmetyków , jak tusz do rzęs czy eyeliner. Dodatkowo taki produkt ma też właściwości odżywcze. Świetnie nawilżają i odżywiają skórę twarzy oraz dekoltu.

Jak zrobić demakijaż olejem?

Istnieją dwa podstawowe sposoby. Pierwszy z nich, to tak zwana metoda OCM. W tym przypadku potrzebne nam będą przynajmniej dwa wybrany olejki do demakijażu (olejek rycynowy i olej bazowy), ciepła woda i miękki ręcznik. Oczyszczanie polega na przecieraniu twarzy mieszanką olejków i wody i wycierania jej czystym ręcznikiem. Czynność tą powtarzamy 2-3 razy.

Drugi sposób jest jeszcze łatwiejszy. Odrobinę wybranego olejku nakładamy na płatek kosmetyczny i przecieramy nim twarz i oczy. Świetnie sprawdzi się olejek ze słodkich migdałów, jojoba, a także szalenie popularny w ostatnich latach olej kokosowy.

Podsumowując demakijaż to bardzo waży element codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Nie warto go pomijać. Bez demakijażu dalsza pielęgnacja, w tym nakładanie kremów czy maseczek na twarz nie ma sensu.


Olejek do demakijażu dostępny w sprzedaży tutaj.