Masz wrażliwą skórę, która nie lubi mocnych peelingów? Wypróbuj ten zabieg!

Systematyczny peeling pozwala na złuszczenie martwego naskórka i utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Wrażliwa cera nie przepada jednak za mocnymi peelingami mechanicznymi i chemicznymi. Gdy także jesteś jej właścicielką, pomyśl o skorzystaniu z oxybrazji. Wykonasz ją także w Warszawie!

Na czym polega oxybrazja?

To zabieg nazywany także peelingiem wodno-tlenowym, który polega na bezbolesnym i nieinwazyjnym złuszczaniu naskórka z użyciem mgiełki soli fizjologicznej i tlenu pod ciśnieniem.

Taki efekt pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry, złuszczenie wierzchniej warstwy naskórka, a przy tym aktywuje syntezę włókien kolagenu i elastyny, których właściwa ilość jest niezbędna do utrzymania jędrności skóry. Dodatkowo, zabieg ten pomaga w zlikwidowaniu niedoskonałości i przygotowuje cerę do dalszych procedur pielęgnacyjnych.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu oxybrazji?

Wśród głównych wskazań do peelingu wodno-tlenowego znajdują się:

– skóra zszarzała,

– brak jędrności skóry,

– drobne zmarszczki,

– blizny potrądzikowe,

– przebarwienia,

– profilaktyka przeciwstarzeniowa.

Co ważne, zabieg ten można wykonywać także na skórze wrażliwej, problematycznej, na przykład trądzikowej, naczynkowej, w przypadku których mocniejsze peelingi nie są wskazane.

Gdzie można skorzystać z oxybrazji?

Zabieg ten można wykonać praktycznie w całym kraju. Procedura oxybrazji w Warszawie dostępna jest w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. 

Oferowana przez liczne gabinety oxybrazja w Warszawie to koszt wynoszący od około 120 do 250 złotych.