Łatwa koloryzacja włosów w domowym zaciszu

W dzisiejszych czasach włosy farbują nie tylko kobiety, które borykają się z siwizną, ale też bardzo młode dziewczyny, które lubią eksperymentować ze swoim wyglądem. 

Na sklepowych półkach znajdziemy różne kosmetyki, które na to ułatwią. Możemy zdecydować się na farbę do włosów, szampon koloryzujący lub pianki koloryzujące do włosów. Każdy z tych produktów ma swoje wady i zalety.

Samodzielne farbowanie włosów

Farbowanie włosów w domowym zaciszu może być bardzo kłopotliwe. Zwłaszcza, jeśli mamy bardzo długie włosy. Możemy mieć kłopot z nałożeniem farby na wszystkie partie. Dlatego dobrym wyborem jest pianka koloryzująca. Nakłada się ją zdecydowanie łatwiej i szybciej. Wystarczy wmasować produkt we włosy i skórę głowy, podobnie jak zwykły szampon.

Czy farba w piance jest skuteczna?

To bardzo skuteczny produkt, jednocześnie przyjazny dla naszych włosów. Nie zawiera w swoim składzie amoniaku, dlatego nie będziemy musiały borykać się z nieprzyjemnym zapachem. Dodatkowo pianka koloryzująca może być użyta przez kobiety w ciąży. 

Pianka do włosów koloryzująca jest skuteczna podobnie jak zwykła farba do włosów. Bardzo dobrze pokryje siwe włosy czy odrosty.

Co powinnyśmy wiedzieć o koloryzacji włosów pianka?

Po pierwsze przed planowana koloryzacją nie myjmy włosów. Naturalne sebum idealnie zabielaczy nasze włosy. Musimy też od razu zużyć całą przygotowaną mieszankę. Nie nadaje się ona do przechowywania. A więc jeśli zostaną nam jakieś resztki, to powinnyśmy je wyrzucić. Jeżeli mamy bardzo długie włosy, to warto zaopatrzyć się w dwa opakowania pianki koloryzującej.

Jak cieszyć się pięknym kolorem na dłużej?

Warto dbać o farbowane włosy. Przydadzą nam się kosmetyki przeznaczone właśnie do włosów farbowanych. Dobrze dobrane produkty odżywią włosy, nadadzą im połysku, a także ochronią nasz kolor przed wypłukaniem.