Krem na dzień i na noc – czym różnią się od siebie?

Każdej z nas zależy, by dbać o skórę swojej twarzy jak najlepiej. Codzienna pielęgnacja i używanie odpowiednich produktów są kluczowe w tym procesie. Kremów powinnyśmy używać dwa razy dziennie, zarówno rano, jak i wieczorem. Jak jednak dobrać odpowiedni krem na rano i na wieczór? Czym powinny różnić się od siebie te produkty kosmetyczne? Jeżeli zależy Ci na poznaniu odpowiedzi na to oraz inne pytania, koniecznie zostań z nami i zapoznaj się z poniższym tekstem! Zapraszamy do lektury!

Krem na dzień

Zarówno krem na dzień i na noc mają za zadanie spełniać różne funkcje – kliknij. W przypadków kremów dziennych zazwyczaj są to: funkcje ochronne, których nie muszą spełniać kremy na noc, gdyż skóra nie jest wtedy narażona na kontakt z promieniami słonecznymi, wiatrem czy zanieczyszczonym powietrzem (np. kremy z filtrem UV), antyoksydacyjne, liftingujące, czy matujące, aby nasza skóra się nie świeciła. Kremy dzienne charakteryzują się także zazwyczaj lżejszą konsystencją. Ma ona na celu szybkie wchłanianie się substancji w skórę, tak by była ona gotowa np. na makijaż. Celem kremu na dzień jest także nadanie skórze zdrowego wyglądu.

Krem do twarzy na noc

Funkcją wszelkich kremów na noc jest przede wszystkim działanie regenerujące i naprawcze. Nasza skóra po całym dniu funkcjonowania jest zmęczona i potrzebuje odpowiedniego relaksu. Mimo, że podczas snu mózg i serce pracują o wiele wolniej, tego samego nie można powiedzieć o naszej skórze, która właśnie w ciągu nocy jest najbardziej ukrwiona i aktywna. Z tego powodu warto nałożyć na nią szczególnie bogaty w substancje odżywcze krem, który będzie mógł wchłaniać się w nią przez wiele godzin snu i pozwoli skórze na najefektywniejszą regenerację. Kremy na noc posiadają zdecydowanie cięższą konsystencję składającą się głównie z olei roślinnych i wosków.