Jakie kosmetyki do mycia twarzy wybrać

Codzienne mycie twarzy to jeden z podstawowych zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych. Do mycia buzi warto wybierać łagodne i dobrze oczyszczające kosmetyki, które świetnie radzą sobie z usuwaniem zanieczyszczeń, ale przy okazji łagodzą również podrażnienia i pielęgnują. Poniżej kilka kosmetyków świetnie sprawdzających się w tej roli.

Żel aloesowy holika


Żele do mycia twarzy to klasyka kosmetyków myjących do oczyszczania cery. Warto wybierać żele z ekstraktami z takich roślin jak na przykład aloes, lawenda czy róża, oczar, rumianek. To kosmetyki działające łagodzący, które dodatkowo mają działanie relaksujące. Kup żel aloesowy holika to jeden z najbardziej popularnych teraz kosmetyków tego typu. Świetnie sprawdzi się w kosmetyczce męskiej i kobiecej.

Delikatne mydło do mycia twarzy


Delikatne naturalne mydła w kostce świetnie sprawdzają się u osób ceniących prostotę i klasyczne rozwiązania. Takie mydła zawierają mnóstwo drogocennych składników i naturalnych ekstraktów z roślin, absolutnie nie przypominają tanich kostek myjących z drogerii. Pozostawiają twarz odświeżona, nie powodują uczucia ściągnięcia.

Delikatne olejki do mycia twarzy


Ostatnia propozycja to coś stosunkowo nowego na rynku kosmetycznym. Mowa tutaj o delikatnych olejkach do mycia twarzy, które po nałożeniu na skórę zamieniają się w przyjemną oczyszczającą emulsję. Takie kosmetyki świetnie sprawdzą się w przypadku osób mających cerę skłonną do podrażnień i wrażliwą. Nie są natomiast do końca dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających skórę tłustą czy mieszaną.