Jak wykonać codzienny makijaż?

Codzienny makijaż

Ważną zasadą w codziennym makijażu jest jego subtelność. Makijaż powinien być delikatny, a jednocześnie podkreślać atuty jego posiadaczki. W tym artykule omówione zostaną kosmetyki, które powinny znaleźć się w kosmetyczce przeznaczonej do codziennego makijażu oraz sugestie dotyczące jego wykonania.

Jakie kosmetyki powinna zawierać kosmetyczka do codziennego makijażu?

Przede wszystkim w zestawie nie może zabraknąć bazy pod podkład, delikatnego podkładu oraz pudru. Pamiętać należy o tym, aby podkład oraz puder były odpowiednio dopasowane do karnacji. W innym wypadku zepsują cały makijaż. Dobrymi dodatkami, które również pomogą w wykonaniu subtelnego makijażu są róże do policzków bourjois z cocolita.pl.

Jeżeli do makijażu stosowane będą cienie do powiek, to na co dzień najlepiej sprawdzają się delikatne odcienie beżu, brązu oraz szarości. W połączeniu z tuszem do rzęs ładnie podkreślą oko i nadadzą mu wyrazistości.

Wybierając kosmetyki do makijażu ust, zdecydowanie najlepiej sprawdzą się błyszczyki.

Jak wykonać codzienny makijaż

Na początek należy nanieść bazę pod makijaż, a następnie podkład i puder. W przypadku różów do policzków bourjois, powinny być one nakładane wzdłuż kości policzkowych za pomocą odpowiednio przystosowanego do tego pędzelka.

Kolejnym etapem w makijażu jest nakładanie cieni do powiek. Po wykonaniu tego zabiegu, należy nanieść maskarę na rzęsy. Pamiętać należy o tym, aby rzęsy malować z dwóch stron.

Ostatnim etapem w wykonywaniu codziennego makijażu, jest podkreślenie ust błyszczykiem.