Balsamy do ciała – kosmetyki od zadań specjalnych

używanie balsamu do ciała

Balsamy to prawdziwe kosmetyki od zadań specjalnych. Stosowane regularnie potrafią znacznie poprawić jakość naszej skóry. Jest nie tylko lepiej nawilżona, ale i bardziej ujędrniona oraz odżywiona. Rodzajów balsamów jest bardzo wiele. Można wybierać wśród różnych kompozycji zapachowych, ale różnią się także właściwościami, a nawet konsystencją.

Balsamy do ciała – rodzaje

Gdyby tak prześledzić wszystkie rodzaje kosmetyków, to wśród balsamów do ciała jest bardzo wiele rodzajów o różnych właściwościach. Mogą mieć właściwości ujędrniające, nawilżające, odżywcze, koloryzujące skórę, chłodzące po opalaniu, a nawet wyszczuplające. Różnią się także konsystencją. Jedne są bardziej wodniste, inne bardziej gęste. Masło do ciała to szczególna ich odmiana, która charakteryzuje się znacznie większą gęstością. Mimo to równie łatwo rozprowadza się je na skórze. Ma również zazwyczaj bardziej skoncentrowane składniki aktywne, z tego powodu wybierane jest dla wyjątkowo suchej skóry, która potrzebuje natychmiastowej pomocy.

Jak używać balsamów do ciała?

Balsam do ciała można używać w każdym dowolnym momencie,

ale najczęściej smaruje się nim skórę zaraz po kąpieli. Dzięki temu część wody zostaje zatrzymana w skórze i staje się ona lepiej nawilżona. Stosowane regularnie sprawiają, że problem przesuszonej skóry znika. Niektórych balsamów do ciała używa się tylko do określonych partii ciała. Tak zazwyczaj jej w przypadku tych wyszczuplających, które wmasowuje się głównie w skórę ud

i pośladków, gdzie lubi powstawać, tzw. pomarańczowa skórka.